عدالت
پایگاه اطلاع رسانی شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان نور

 
تاريخ : دوشنبه هجدهم شهریور 1392

سهامداران محترم سهام عدالت

شرکت خدمات بیمه ای سهام عدالت ایمن داناشعبه شهرستان نور،وابسته به این شرکت مفتخراست باارائه تسهیلات ویژه *طرح بیمه ای خانواده سهامداران سهام عدالت* دررشته های ذیل آماده خدمت گذاری میباشد.

*بیمه اتومبیل * بیمه عمروپس انداز * بیمه حوادث * بیمه آتش سوزی وخطرات تبعی منازل مسکونی * بیمه مسافرین خارج ازکشور *

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتروبهره مندی ازاین خدمات ویژه می توانندبه دفترمرکزی شرکت واقع در : نور-خیابان امام-نرسیده به اداره منابع طبیعی-جنب پست بانک-دفترسهام عدالت حضوراًمراجعه ویاباشماره تلفن های 01226253049 و 01226250176وشماره سامانه پیامک30005040111111تماس حاصل فرمایند.

* هدف ماتلاش برای خدمت بهتروارزنده ترمی باشد *ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم شهریور 1392
هشتمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان مازندران

هشتمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان مازندران صبح امروز پنجشنبه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی در ساری برگزار شد.

خبرگزاری فارس: هشتمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان مازندران


دراین جشنواره شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان نوربعنوان یکی ازتعاونیهای برتردرسطح استان مازندران درسال92انتخاب شد.همچنین دراین مراسم ازآقای بهزادکلوانی مدیرعامل شرکت  بعنوان یکی ازمدیران تعاونی برتردرسطح استان تقدیربعمل آمد.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
رئیس سازمان خصوصی‌سازی  تشریح کرد
وضعیت سهام عدالت تازه متولدها/ ارائه گزارش سهام‌عدالت به وزیر اقتصاد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با تشریح وضعیت افراد تازه متولد شده برای دریافت سهام عدالت، گفت که در این میان افرادی هم از دنیا رفته‌اند و باید اطلاعات آنان نیز مشخص شود.

خبرگزاری فارس: وضعیت سهام عدالت تازه متولدها/ ارائه گزارش سهام‌عدالت به وزیر اقتصاد

محمد رحیم احمد‌وند رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره آخرین اقدامات انجام شده درباره جلسات هیئت واگذاری گفت: این جلسات پیش از این روزهای شنبه برگزار می‌شد که در این خصوص پس از هماهنگی با وزیر اقتصاد این جلسات مجددا برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: هماهنگی‌ لازم و گزارش کار مربوط به اقدامات انجام شده درباره سهام عدالت به وزیر امور اقتصاد و دارایی ارائه شده و پس از نهایی شدن نظرات، سازوکار معاملات آن به طور رسمی اعلام خواهد شد.

احمد‌وند همچنین درباره تکلیف سهام عدالت افراد تازه متولد شده بعد از توزیع سهام عدالت نیز گفت: فعلا بنایی برای ارائه سهام عدالت به افراد جدید و تازه متولد شده نداریم و باید اطلاعات افرادی که تاکنون سهام عدالت دریافت کرده‌اند، به روز شود.

معاون وزیر اقتصاد افزود: در این میان امکان دارد افرادی هم از دنیا رفته باشند که اطلاعات این دسته از افراد نیز در حال به روز رسانی است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره ساز و کار اجرایی واگذاری سهام عدالت به طور مستقیم به مردم گفته بود، در این باره فرهنگ‌سازی‌های لازم و بستر سازی‌ برای معرفی این سهام به مردم انجام خواهد شد.

وی همچنین تأکید کرد: ارزش سهام عدالت پس از ورود به بورس مشخص خواهد شد، بنابراین مردم نباید این سهام را خرید و فروش کنند.

احمد‌وند ارزش سهام عدالت را بالاتر از این ارقام دانست و تأکید کرده بود که مردم نباید در روند معاملات این سهام عجله کرده و یا آن را بفروشند.

وی همچنین در توصیه‌ای به مردم تصریح کرد: این سهام به عنوان دارایی با ارزش در اختیار مردم قرار گرفته و نباید در فروش آن عجله شود.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
نحوه ارزش‌گذاری سهام‌عدالت از زبان مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی تشریح شد
پرهیز از اقدامات عجولانه در ایجاد قابلیت معامله سهام عدالت

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی، ضمن تأکید بر استفاده از تجربه کشور‌ها و کارشناسان بازار سرمایه در مورد ورود سهام عدالت به بورس، گفت: با معامله از طریق صندوقهای سرمایه‌گذاری، شفافیت دارائیهای سهام عدالت به وجود می‌آید.

خبرگزاری فارس: پرهیز از اقدامات عجولانه در ایجاد قابلیت معامله سهام عدالت

حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین تصمیمات در حوزه سهام عدالت، اظهار داشت: مدل عرضه و ارزش‌گذاری سهام عدالت باید نهایی شود، بدین معنی که آیا در قالب سهام (قالب فعلی) واگذاری صورت گیرد، یا اینکه هر سرمایه‌گذاری استانی به یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک تبدیل شود که مالکان آن دارندگان فعلی سهام عدالت هستند.

وی اضافه کرد: چنانچه ساز و کار سهام یعنی قالب اول در نظر گرفته شود، نیز نظر به اینکه در حال حاضر مردم سهامدار شرکت‌های تعاونی شهرستانی و شرکت‌های تعاونی شهرستانی مالک شرکت‌های استانی عدالت هستند، باید ساز و کاری اندیشیده شود که مردم مالک مستقیم سهام در شرکت سرمایه‌گذاری استانی شوند که  توجه به اطلاع اینجانب ظاهرا متصدیان امر مکانیسم افزایش سرمایه از محل صرف و سلب حق تقدم در شرکت‌های استانی را برای تحقق این امر انتخاب کرده‌اند.

* نکات فنی عرضه و ارزش‌گذاری سهام عدالت/استفاده از تجربیات سایر کشورها

سلطانی‌نژاد تأکید کرد: برای رسیدن به سازوکار بهینه عرضه و ارزش‌گذاری می‌توان از تجربیات کشورهای دیگر  که فرآیند خصوصی سازی را طی کرده‌اند، بهره گرفت؛ در کنار بعضی از نمونه‌های ناموفق، نمونه‌های موفقی از واگذاری سهام به مردم طی فرآیند خصوصی سازی که در کشور ما سهام عدالت نام گرفته است، نیز وجود دارد.

وی گفت: برای مثال در کشور چک جهت انجام فرآیند خصوصی‌سازی وزارت دارایی اقدام به صدور کتابچه‌های کوپن سهامی کرد که قابل تبدیل به سهام شرکت‌ها و یا واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود و دارندگان کوپن‌های سهام مجاز به فروش کوپن‌های خود نبودند؛ افراد صرفاً مجاز به مبادله کوپن‌های خود با سهام شرکت‌های دولتی به طور مستقیم و یا واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی بودند.

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با اشاره به تجربیات دیگر کشور‌ها، خاطرنشان کرد: در کشور لهستان نیز سازو کار مشابهی جهت این امر اتخاذ شد؛ در روسیه نیز طی فرآیند خصوصی سازی با ارائه کوپن سهام قابل تبدیل به سهام یا واحدهای صندوق های سرمایه گذاری صورت گرفت؛ همچنین تجربه واگذاری سهام به مردم در فرایند خصوصی سازی در کشورهایی نظیر رومانی، بلاروس، اوکراین نیز وجود دارد که می‌توان از تجربیات آنها نیز در امر عرضه و ارزش‌گذاری بهره‌برداری کرد.

* تدوین‌ مدل‌های مختلف برای مدیریت انبوه سهامداران پس از ورود به بازار سهام

سلطانی نژاد با بیان  اینکه پس از تعیین قالب واگذاری نوبت به مدل ارائه خدمت و تعیین کانال‌های ارائه خدمت خواهد رسید، عنوان کرد که مدل‌های مناسبی برای مدیریت مراجعات انبوه سهامداران عدالت در مجموعه بازار سرمایه تدوین شده است که انتخاب مدل مناسب نیازمند نهایی شدن نحوه عرضه و ارزش‌گذاری است.

وی افزود: مسئولان امر قبل از واگذاری سهام به مردم قطعا تجربیات دیگر کشورها را مطالعه کرده‌اند و به نظر می‌رسد، حال که نوبت چیدن ثمره توسط مردم است، نباید در نحوه واگذاری و تعبیه کانال‌های مختلف سرویس‌دهی به سهامداران عدالت خود را از بهره‌گیری از تجربیات کشورهای مختلف محروم کنیم.

سلطانی نژاد تأکید کرد: برای مثال کشورهای  هند و چین تجربه زیادی در ارائه سرویس به سهامداران انبوه دارند که با توجه به عضویت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران و شرکت‌های سپرده گذاری مرکزی هند و چین در سندیکای گروه کشورهای سپرده گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه موسوم به ACG درصدد استفاده از تجربیات این کشورها در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه آگاهی بخشی به دارندگان سهام عدالت و آموزش سازوکارهای سرمایه‌گذاری باید به موازات سایر امور پیش بینی شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه پرتفوی سهام عدالت شامل بسیاری از سهام شرکت‌های پیشرو بازار است، مردم باید از عجله در واگذاری یا فروش آن پرهیز کنند.

* سازوکار استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و قابل‌معامله(ETF‌ها) در جریان واگذاری مالکیت به طور مستقیم به سهامداران

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه همچنین با اشاره به اینکه سهام عدالت می‌تواند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و یا نوع قابل معامله آن در بازار ثانویه یعنی ETFها تعریف شود، گفت: مزیت این کار اعلام روزانه NAV (ارزش خالص دارایی‌ها)  جهت اطلاع مردم از ارزش واقعی سهام عدالت خود است.

وی تأکید کرد:‌ یکی دیگر از مزیت‌های انتقال مالکیت از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری به افراد این است، افرادی که قرابتی با نحوه ارزش‌گذاری سهام ندارند، با خیال راحت سرمایه‌گذاری می‌کنند، بنابراین با اعلام روزانه NAV از ارزش دارایی واحدهای خود مطلع می‌شوند.

سلطانی‌نژاد گفت: ‌متولیان بازار در این صورت در خصوص دارایی‌های‌های موجود در پرتفوی سهام عدالت روزانه شفاف‌سازی خواهند کرد.

* پرهیز از اقدامات عجولانه

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با تأکید بر اینکه در روند انتقال مالکیت و تبدیل سهام عدالت به پول نباید عجله کنیم، گفت: در این صورت به سرنوشت دیگر کشورهایی که موفق نبودند، دچار می‌شویم.

سلطانی‌نژاد در پایان درباره زمان مناسب معاملات سهام عدالت به نکته‌ای اشاره و تأکید کرد: صحبت در خصوص زمان ایجاد امکان فروش به طی مراحل ذکر شده و هماهنگی با تمام متصدیان سهام عدالت بستگی دارد.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
شرایط بازگشایی نماد شرکتهای سرمایه گذاری استانی(سهام عدالت) در فرابورس

شرایط بازگشایی نماد شرکتهای سرمایه گذاری استانی در بازار فرابورس اعلام شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ حسن محمدتبار، عضو هیات عامل و معاون واگذاری و امور سهام این سازمان در تشریح آخرین وضعیت ورود شرکت های سرمایه گذاری استانی به بازار سرمایه گفت: شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در 8 خردادماه سال جاری تدوین دستورالعمل "نحوه ورود شرکت های سرمایه گذاری استانی به بازار سرمایه" را با همکاری سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب کرد که این دستورالعمل با تلاش دستگاههای ذکر شده تا پایان تیرماه سال جاری تهیه و در 13 مرداد، پس از تصویب، توسط مرجع ذیصلاح ابلاغ شد.

به گفته معاون واگذاری و امور سهام سازمان خصوصی سازی، حفظ حقوق سهامداران سهام عدالت، ثبات بازار سرمایه،‌ رشد پایدار ارزش سبد سهام عدالت، آموزش و ترویج فرهنگ سهامداری و نظارت بر اجرای آن از جمله نکات اساسی مورد تاکید در این دستورالعمل است.

محمدتبار تصریح کرد: با تصویب و ابلاغ این دستورالعمل، سازمان خصوصی سازی اقدامات اجرایی برای ورود شرکتهای سرمایه گذاری استانی به بازار سرمایه را آغاز نمود که در گام اول موافقت اصولی با پذیرش شرکتهای سرمایه گذاری استانی در فرابورس از هیئت پذیرش اخذ شد.

به گفته وی، سازمان خصوصی سازی با ارسال اسامی مشمولین استانها به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در حال اخذ کد سهامداری مشمولین می باشد که تاکنون اسامی مشمولین 2 استان ارسال شده است.

معاون خصوصی سازی ادامه داد: با نهایی شدن تعداد مشمولین سهام عدالت، این سازمان اقدام به اصلاح نهایی قراردادهای واگذاری سهام به شرکت های سرمایه گذاری استانی می نماید که با اصلاح قراردادهای واگذاری، شرکتهای سرمایه گذاری استانی مکلفند نسبت به افزایش سرمایه متناسب با سهام واگذار شده و تعداد نهایی مشمولین استان مربوطه خود اقدام نموده تا امکان معاملاتی شدن سهام آنها در بازار سهام فراهم شود. 

به گفته محمدتبار، در حال حاضر صورتهای مالی شرکتهای سرمایه گذاری استانی در سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در حال بررسی است تا افشاء اطلاعات بصورت مناسب صورت پذیرد که با انجام این اقدامات، امکان بازگشایی نمادهای شرکتهای سرمایه گذاری استانی در بازار فرابورس ایران فراهم میگردد و انشاالله بازگشایی نمادها با توجه به الزامات دستورالعمل مصوب صورت خواهد پذیرفت.     

عضو هیئت عامل سازمان خصوصی سازی در خصوص مشمولین نهایی سهام عدالت گفت: تاکنون 45 میلیون و 300 هزار مشمول دریافت سهام عدالت شناسایی و برای آنها دعوتنامه ارسال شده است که از این تعداد حدود 41 میلیون و 200 هزار نفر اقدام به ثبت نام نهایی نموده و به عنوان سهامدار نهایی شناخته شده اند.

محمدتبار در مورد آخرین خبرها از سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی هم اذعان داشت: تاکنون فرمهای اطلاعات اولیه 2.3 میلیون خانوار مشمول دریافت سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی، جمع آوری شده و توسط سازمان خصوصی سازی در حال اسکن، قرائت و پردازش اطلاعات است که تاکنون برای 650 هزار نفر دعوتنامه ارسال شده و این دسته از مشمولین نیز در حال ثبت نام نهایی می باشند.

معاون واگذاری و امور سهام سازمان خصوصی سازی در خصوص شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت گفت: سهام 62  شرکتی که به سبد سهام عدالت تخصیص داده شد از 8 صنعت مهم و دارای مزیت کشور بوده که سهام این شرکت ها نیز همگام با رشد بازار سهام، افزایش قیمتی داشته اند. به عبارتی رشد بازار سهام اثر مستقیم بر رشد قیمت برگه های سهام عدالت در اختیار مشمولین شده است.

محمدتبار ادامه داد: نکته ای که دارندگان سهام عدالت باید مورد توجه قرار دهند این است که بخش بزرگی از سهام تخصیصی به سبد سهام عدالت، جزء شرکتهای برتر بورسی بوده و جزو بهترین سرمایه گذاری ها محسوب می شوند و از دست دادن آنها توسط مشمولین بمنزله از دست دادن بهترین سرمایه گذاریها در بورس می باشد.

وی در مورد ارزش برگه های سهام عدالت تصریح کرد: قیمت معاملاتی هر برگه سهام عدالت مانند سایر سهم های موجود در بازار سرمایه با توجه به مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد.

معاون سازمان خصوصی سازی در مورد میزان سهام عدالتی که برای خرید و فروش آزاد خواهد شد گفت: میزان سهامی که مشمولین می‌توانند نسبت به خرید و فروش آن اقدام کنند، بر اساس اقساطی است که به تناسب مبالغ دریافتی از محل سود سهام 62 شرکت تخصیص داده شده به سبد سهام عدالت پرداخت شده است.

وی افزود: با توجه به مبلغ دریافت شده، حدود 10 درصد سهام عدالت مشمولین در این مرحله قابل آزادسازی خواهد بود و بقیه سهام در وثیقه دولت باقی میماند تا در سالهای آتی به تناسب سود دریافتی از محل سود شرکتهای تخصیص داده شده به سبد سهام عدالت، آزاد گردد.

محمدتبار در خصوص مزایای خرید و فروش سهام عدالت گفت: نظر به اینکه در سالهای آتی نیز بخشی از سهام وثیقه شده به تناسب اقساط دریافتی آزاد می شود، این مسئله باعث ترویج فرهنگ سهامداری بین اقشار مختلف جامعه خواهد شد.

به گفته وی، با گسترش فرهنگ سهامداری، پس اندازهای اندک در سطح جامعه از طریق مکانیزم بازار سرمایه به بهترین پروژه های موجود در اقتصاد کشور تخصیص یافته و باعث شکوفایی اقتصاد این مرز و بوم، کاهش تورم، کاهش بیکاری و در نهایت سبب افزایش ثروت خانوار ایرانی که هدف نهایی طرح توزیع سهام عدالت است، خواهد شد.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

مدیرعامل فرابورس ایران به فارس خبر داد
دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شد/افتتاح صندوق‌های قابل معامله تا دو هفته دیگر

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شد، گفت: اقدامات خوبی در راستای ورود سهام عدالتی‌ها به بورس انجام شده است و در آینده شاهد اولین عرضه شرکت سرمایه‌گذاری استانی خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شد/افتتاح صندوق‌های قابل معامله تا دو هفته دیگر

امیر هامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر که دستورالعمل ورود سهام عدالت به فرابورس نهایی شده است، گفت: اقدامات و بسترسازی مناسب در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کارشناسان بر روی ETF ها (صندوق‌های قابل واگذاری در بورس) هم نظر دارند و سهام عدالت نیز بر مبنای دستورالعمل نهایی شده در بورس قابل معامله خواهد بود.

وی با بیان اینکه اقدامات فراوانی هم کارشناسان فرابورس بر روی صندوق‌های قابل معامله انجام داده‌اند، گفت: چون مخاطب‌های صندوق‌های قابل معامله، بیشتر غیر حرفه‌ای‌ها هستند که با شناساندن این صندوق‌ها به نتایج خوبی می‌رسیم.

وی افزود: برای معارفه صندوق‌های قابل معامله تا دو هفته آینده نیز  افتتاحیه‌ای برگزار خواهیم کرد.

به گزارش فارس، شرکت‌های مشمول سهام عدالت ارزشمندی بالایی نسبت به دیگر شرکت‌ها دارند و به گفته مدیرعامل سابق کارگزاری سهام عدالت ارزش آن از 5/2 برابر نیز فراتر رفته است.

بنابراین گزارش درباره ورود یک‌باره 45 میلیون نفر به بورس در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز بسترها فراهم شده و این شرکت از آمادگی برای ورود این حجم از افراد به بورس خبر داده  بود.

همچنین در این زمینه سلطانی‌نژاد مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی خواستار اطلاع‌رسانی شفاف درباره ارزشمندی سهام عدالت شده بود تا در آینده افراد سودجو وارد این جریان نشوند.

یادآور می‌شود، پیش از این حسن محمد‌تبار معاون سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌گو با خبرگزاری فارس گفته بود: برگه‌های یک میلیون تومانی سهام عدالت به 10 هزار سهم 100 تومانی تبدیل می‌شوند و بستگی به اینکه چه تعداد از این برگه‌ها آزاد می‌شوند در بورس برای کشف قیمت عرضه می‌شود و ممکن است سهم 100 تومانی به قیمت بالاتر عرضه شود.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

دیرعامل فرابورس خبر داد
ETF عدالت و رفاه در مسیر ورود به فرابورس/نحوه بازارگردانی‌ها

مدیرعامل فرابورس ایران، گفت: بحثETF عدالت و رفاه در قالب سهام عدالت در میان است که قطعاً به جمعیت بازار سرمایه کمک شایانی خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: ETF عدالت و رفاه در مسیر ورود به فرابورس/نحوه بازارگردانی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سنا، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران، انتخاب فرابورس را به عنوان نخستین محل پذیرش و معامله صندوق‌های سرمایه گذاریETF،  چالاکی و تجربیات این بازار در پذیرش ابزارهای نوین مالی اعلام کرد و بیان داشت: فرابورس تجربه لازم را با توجه به پذیرش ابزارهای نوین مالی، مانند صکوک، مرابحه، استصناع، اوراق مشارکت، و بازارهای ابزارهای در اختیار داشت و به همین دلیل سازمان بورس این وظیفه را بر عهده فرابورس نهاد.

مدیر عامل فرابورس خاطر نشان کرد: امیدواریم با تاسیس این صندوق‌ها ضریب نفوذ بازار سرمایه ایران در میان مردم نیز افزایش پیدا کند و آرزوی دیرینه ما برای هر ایرانی یک کد سهامدار محقق شود.

وی در خصوص صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله جدید بیان داشت: بحثETF عدالت و رفاه نیز در قالب سهام عدالت در میان است که قطعا به جمعیت بازار سرمایه کمک شایانی خواهد کرد.

هامونی در خصوص مزیت این قبیل صندوق‌ها اظهار داشت: با ورود صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس با یک تیر دو نشان می زنیم. یک ضریب نفوذ بازار را گسترش می‌دهیم و در عین ورود گسترده مردم به صورت مدیریت شده و حرفه‌ای با بازار سرمایه مرتبط خواهند شد و دوم، این صندوق‌ها به تامین مالی و نقدینگی فراوان و ارتباط بازار پول و سرمایه کمک کرده و برای غیر متخصص‌ها ورودی خوبی خواهد بود.

مدیرعامل فرابورس در پایان با اشاره به بحث بازارگردان و نحوه فعالیت در این صندوق ها بیان داشت: بازارگردانی این صندوق‌ها در فرابورس که با توجه به دستورالعمل و مقررات  معاملات گنجانده شد به دو روش بازارگردانی مبتنی بر حراج و بازارگردانی مبتنی بر مذاکره است.

وی افزود: مقررات بازارگردانی مبتنی بر حراج توسط سازمان بورس تصویب شده است اما مقررات بازارگردان مبتنی بر مذاکره توسط هیأت مدیره فرابورس اعمال شده و این امکان را به بازارگردان می‌دهد تا با استفاده از مقررات، مبتنی بر مذاکره اعمال کند.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
با مصوبه وزیر امور اقتصادی و دارایی
معامله سهام عدالت در بورس تا پایان شهریور ۹۲ امکان‌پذیر می‌شود

با مصوبه وزارت امور اقتصادی و دارایی تا پایان شهریور ۱۳۹۲ انجام معاملات سهام شرکتهای استانی عدالت به تناسب اقساط واریزی به خزانه از سهام عدالت امکان‌پذیر می‌شود.

خبرگزاری فارس: معامله سهام عدالت در بورس تا پایان شهریور ۹۲ امکان‌پذیر می‌شود

به نقل از روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران نهمین مصوبه جلسه شورای عالی سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی در مورد سهام عدالت با امضای وزیر امور اقتصادی و دارایی برای اجرا ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، نهمین نشست شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی در روز چهارشنبه مورخ 8خرداد 1392 تشکیل و به استناد ماده (42) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی موارد زیر تصویب شد:

1ـ به سازمان خصوصی‌سازی اجازه داده می‌شود، با هدف حفظ ارزش و پیشگیری از رقیق شدن سهام عدالت واگذار شده و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری‌های موجه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تا زمانی که سبد سهام اختصاص‌یافته برای طرح توزیع سهام عدالت از بابت تسویه اقساط ثمن معامله در وثیقه سازمان خصوصی‌سازی قرار دارد، از محل مجموع سودهای دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر منابع لازم برای مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر را تأمین نماید.

2ـ به منظور تسهیل در ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به بازار سرمایه و معاملاتی شدن سهام آن‌ها، وزارت امور اقتصادی و دارایی (دبیرخانه) با همکاری دستگاه‌های ذیربط تا پایان تیرماه سال 1392 با رویکردهای حفظ حقوق سهامداران، حفظ ثبات بازار سرمایه، آموزش و ترویج فرهنگ سهامداری و تداوم و رشد پایدار ارزش سبد سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و نظارت بر آن‌ها نسبت به تدوین دستورالعمل ورود شرکت‌های یادشده به بازار سرمایه برای تصویب در کمیسیون تخصصی شورا اقدام نماید؛ به نحوی که تا پایان شهریور ماه سال 1392 انجام معاملات سهام این شرکت‌ها متناسب با اقساط واریزی به خزانه از سبد سهام عدالت، امکان‌پذیر شود.

سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار موظفند تمهیدات لازم برای اجرای این کار را فراهم کنند.

3ـ به سازمان خصوصی‌سازی اجازه داده می‌شود، با شرایط مشابه سهام عدالت به دهک‌های پایین درآمدی نظیر کارگران فصلی و ساختمانی که تاکنون سهام عدالت دریافت نکرده‌اند، در صورت تجاوز از سقف مقرر به شیوه اقساطی سهام واگذار کند.

4ـ ماده (5) تصویب‌نامه شماره 207946/206192/2/63 مورخ 18اسفند 1387 موضوع آیین‌نامه اجرایی نحوه هزینه‌کرد اعتبارات مربوط به آموزش، ترغیب، تشویق و پاداش کارکنان سازمان خصوصی‌سازی مطابق متن زیر اصلاح و جایگزین می‌شود:

«اعتبارات موردنیاز این آیین‌نامه در راستای تبصره (4) ماده (27) قانون اجرای سیاسـت‌های کلی اصل (44) قانون اساسی، پس از تصویب مجمع عمومی سازمان خصوصی‌سازی، در بودجه پیشنهادی آن سازمان تقدیمی برای لایحه بودجه کل کشور درج خواهد شد.»

وزیر امور اقتصادی و دارایی- سید شمس‌الدین حسینیارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

معاون وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با فارس:
۳ شرط معامله سهام عدالت/زمان خرید و فروش هنوز مشخص نیست

خبرگزاری فارس:معاون وزیر اقتصاد با تاکید براینکه دارندگان سهام عدالت مواظب افراد سودجو باشند گفت:معامله سهام عدالت منوط به 3 شرط است و تاکنون زمان دقیقی برای خرید و فروش آن مشخص نشده است.

خبرگزاری فارس: ۳ شرط معامله سهام عدالت/زمان خرید و فروش هنوز مشخص نیست

محمدرحیم احمدوند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در رابطه با امکان خرید و فروش سهام عدالت اظهار داشت: برای معاملات سهام عدالت باید حداقل 3شرط رعایت و نهایی شود.شرط اول مربوط به آزادسازی سهام عدالت بعد از حضور 30 شرکت سرمایه‌گذاری استانی در بازار سهام است تا قیمت واقعی آن مشخص شود.

وی با بیان اینکه فرایند آماده سازی و پذیرش این شرکت ها در حال انجام است،ادامه داد:علاوه براین بعد از نهایی شدن قیمت سبد سهام عدالت،متناسب با تعداد اعضای شرکت‌های سرمایه‌گذاری،سهم هر کدام از آنها باید مشخص شود تا به نسبت حجم دارایی سبد سهام عدالت و به اندازه هر کدام از 30 شرکت سرمایه‌گذاری استانی، سهامی به آنها داده شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در رابطه با شرط سوم خرید و فروش سهام عدالت نیز توضیح داد: در کنار این دو شرط باید به اندازه اقساطی که پرداخت شده و همچنین تخفیف 50 درصدی برای دو دهک اول،درصدی از سهام آزاد شود که فعلا مشخص و نهایی نشده است. بنابراین با در نظر گرفتن این 3 شرط زمان دقیق معاملات سهام عدالت مشخص نیست.

احمدوند با بیان اینکه زمان نهایی خرید و فروش سهام عدالت از طریق سایت سازمان خصوصی‌سازی و یا برگزاری نشست مطبوعاتی با رسانه‌ها اعلام خواهد شد، در خاتمه به دارندگان سهام عدالت توصیه کرد:مردم محترم و دارندگان سهام عدالت باید مراقب افراد سودجو باشند. چرا که از قرار معلوم برخی از سودجویان درصدد خارج کردن این سهام ازرشمند از دست مردم با قیمت‌های نازل هستند.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

مدیرکل دفتر امور سهام تخصیصی و عدالت به فارس خبر داد
معاملات سهام عدالت سال آینده با تصمیم دولت انجام می شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر امور سهام تخصیصی و عدالت سازمان خصوصی‌سازی گفت: با تصمیم دولت، امکان معاملاتی شدن سهام عدالت تا سال آینده فراهم می شود.

خبرگزاری فارس: معاملات سهام عدالت سال آینده با تصمیم دولت انجام می شود


نوروز حاجی بابایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، در رابطه با انعکاس خبری از قول وی مبنی بر امکان خرید و فروش سهام عدالت تا پایان سال اظهار داشت: تاکنون 22 شرکت سرمایه گذاری استانی اساسنامه خود را طبق اساسنامه مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار تغییر داده و ماهیت آنها از سهامی خاص به سهامی عام در آمده که آماده پذیرش و بازار سرمایه هستند. بقیه شرکتهای سرمایه گذاری استانی نیز درحال سپری شدن این فرآیند هستند.

وی تاکید کرد : بنابراین امید است تا سال آینده این امر محقق شده و خرید و فروش سهام عدالت آغاز شود.

این مقام مسئول درباره علت متوقف بودن پرداخت سود سهام عدالت تصریح کرد:طبق تبصره ماده 100 قانون برنامه پنجم توسعه باید تمام درآمد و سودهای حاصل از شرکت های سرمایه پذیر به خزانه واریز شود. تا زمانی که اصل مبلغ سهام مستهلک و سهام آزاد و وارد بازار شود.

حاجی بابایی خاطر نشان کرد: طی سال های 85 تا 91 مبالغی را به حساب خزانه واریز کردیم که 50 درصد تخفیف دولت به دو دهک اول را نیز شامل می شود. لذا قصد داردیم این مبلغ را آزاد کنیم.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت نور خبر داد
ثبت‌نام 81 هزار سهام عدالتی در نور / کارگران فصلی هم سهام می‌گیرند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت نور از ثبت‌نام و دریافت اوراق سهام بیش از 81 هزار نفر از مردم شهرستان نور و ثبت‌نام کارگران فصلی در آینده نزدیک خبر داد.

خبرگزاری فارس: ثبت‌نام 81 هزار سهام عدالتی در نور / کارگران فصلی هم سهام می‌گیرند


بهزاد کلوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نور بیان داشت: سهام عدالت، توزیع متعادل ثروت ملی و گسترش مالکیت عمومی با هدف تامین عدالت اجتماعی و تعمیم نسبی عدالت اقتصادی است.

وی ابراز داشت: توزیع سهام عدالت در واقع فروش تسهیلات بخشی از سهام شرکت‌های دولتی به مردم به ویژه اقشار کم درآمد است که به منظور ایجاد درآمد در دراز مدت، تشویق و ترغیب به سرمایه‌گذاری و پس‌انداز در جهت بهبود درآمد خانوارها صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت نور تصریح کرد: این مهم همچنین با هدف کوچک‌سازی بخش دولتی و افزایش سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد کشور، ترویج فرهنگ سهام‌داری وتشویق عمومی برای فعالیت در بازار سهام با اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی و تحقق منویات رهبری در اجرای صحیح این اصل توسط دولت عملی شد.

کلوانی ادامه داد: به همین منظور شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در کشور متولی پذیرش، ثبت‌نام و صدور برگه‌های سهام عدالت به افراد واجد شرایط شدند و شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان نور هم تاکنون با ثبت‌نام تعداد 81 هزار و 118 نفر برای آنان اوراق سهام عدالت صادر و تحویل داد.

نایب رئیس شرکت سرمایه‌گذاری عدالت استان مازندران افزود: برخی از افراد جامعه که از قشر کارگری بوده و تاکنون در گروه‌های مشمول دریافت سهام عدالت در ادوار مختلف واگذاری قرار نگرفته بودند با پیگیری‌های جدی دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستان‌ها در سطح کشور از سال گذشته مجوز واگذاری سهام به این دسته از افراد به عنوان کارگران فصلی و ساختمانی صادر و مراحل اولیه ثبت‌نام با خود اظهاری در سامانه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی انجام شد.

وی گفت: در ادامه با طی مراحل فرایند شناسایی برای افراد واجد شرایط در این مرحله برگه‌های فراخوان ثبت‌نام صادر و در آینده نزدیک از آنان در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت ثبت‌نام قطعی به عمل می‌آید.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد
تحویل فرم های سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی 5 استان

خبرگزاری فارس: رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: امروز فرم های سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی به سازمان های امور اقتصادی 5 استان خراسان جنوبی،ایلام،کهگیلویه و بویراحمد،هرمزگان و چهارمحال و بختیاری تحویل می شود.

خبرگزاری فارس: تحویل فرم های سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی 5 استان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، محمدرحیم احمدوند گفت: در راستای اعطای سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی فرم های جمع آوری اطلاعات اولیه سهام عدالت در پنج استان خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری در امروز 20 آذرماه به همراه راهنمای تکمیل فرم های مذکور به سازمان های امور اقتصادی و دارایی استان های یاد شده تحویل می شود.

وی افزود:براین اساس ضمن هماهنگی با ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی این5 استان،فرم ها به مشمولین سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی برای درج مشخصات تحویل می شود و پس از درج اطلاعات و امضا، فرم های تکمیل شده جمع آوری، تائید و تحویل سازمان امور اقتصادی و دارایی استانهای مربوط می گردد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص مراحل بعدی روند واگذاری سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی گفت: سازمان خصوصی سازی هم اطلاعات پالایش شده نهایی این مشمولان را در قالب لوح فشرده به همراه فرم های جمع آوری اطلاعات به سازمانهای امور اقتصادی و دارایی استان ها تحویل خواهد داد.

احمدوند ادامه داد:این فرم ها تنها مخصوص کارگران فصلی و ساختمانی مورد تائید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که قبلاً از طریق اینترنت ثبت نام نموده اند و تحویل و تکمیل این فرم ها توسط سایر افراد که در لیست ارسالی، اسامی آنان موجود نباشد به منزله ی باطل نمودن آن فرم بوده و هیچگونه ترتیب اثری داده نخواهد شد.

وی افزود: با وجود طولانی بودن فرایند کار و آماده سازی فرم های جمع آوری اطلاعات بر اساس برنامه زمان بندی شده، کارگران همه استان های کشور طی ماه های آینده فرم های جمع آوری اطلاعات خویش را دریافت خواهند نمود.

وی گفت: در تمامی مراحل اعطای سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی همکاری همه جانبه استانداری های سراسر کشور، سازمان های امور اقتصادی ودارایی استان ها، ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها، شرکت های سرمایه گذاری استانی،شرکت های تعاونی شهرستانی سهام عدالت و مشمولین یاد شده لازم است که تاکنون همکاری خوبی را هم در این زمینه شاهد بوده ایم.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

واگذاری سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی کلید خورد

مقدمات و شرایط واگذاری سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی طی جلسه ای، امروز در سازمان خصوصی سازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ با حضور محمدرحیم احمدوند، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان خصوصی سازی، اعضای هیئت عامل و مدیران و کارشناسان سهام عدالت این سازمان مقدمات واگذاری سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش؛ پس از راه اندازی سایت ثبت نام کارگران فصلی و ساختمانی در سال 89، بالغ بر 3 میلیون و 200 هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند که در نهایت از این تعداد 2 میلیون و 300 هزار نفر واجد شرایط دریافت سهام عدالت شناخته شدند.

بر این اساس با در نظر گرفتن میانگین 3.5 نفر برای هر خانوار، حدود 7 تا 8 میلیون نفر واجد شرایط برای دریافت سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی شناخته می شوند که با افزایش دهک های سهام عدالت از 6 به 7 دهک امکان واگذاری سهام عدالت به این مشمولین فراهم خواهد شد.

افزون بر این، در جلسه امروز مقرر گردید پس از انجام مقدمات لازم، فرآیند چاپ و توزیع فرم های شناسایی سهام عدالت برای کلیه کارگران فصلی و ساختمانی سراسر کشور به ترتیب از استانهایی با فراوانی کمتر از جمله ایلام، خراسان جنوبی و شمالی از نیمه دوم آذرماه سالجاری آغاز شود.

این گزارش می افزاید: در راستاي تصميمات شوراي عالي اجراي سياستهاي كلي اصل 44 قانون اساسي آن دسته از مشمولين سهام عدالت كه برگه دعوت نامه ثبت نام در شركت هاي تعاوني شهرستاني سهام عدالت را دريافت كرده اند ولي تاكنون موفق به ثبت نام نهايي در شركتهاي مذكور نگرديده اند تا پایان آذرماه جاری فرصت دارند نسبت به ثبت نام نهایی خود اقدام کنند.

بديهي است عدم اقدام مشمولين برای ثبت نام در تعاوني هاي شهرستاني سهام عدالت تا پایان ماه جاری مقرر به منزله انصراف از دريافت سهام عدالت قلمداد مي گرددارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
 
تاريخ : جمعه دوازدهم آبان 1391
رئیس سازمان خصوصی‌سازی خبر داد
سود 74 هزار میلیارد ریالی سهام عدالت تا سال 89

 معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: تا سال 1389میزان سود مصوب از گردش مالی سهام عدالت 74 هزار میلیارد ریال بوده است.

خبرگزاری فارس: سود 74 هزار میلیارد ریالی سهام عدالت تا سال 89

به محمدرحیم احمدوند شامگاه پنجشنبه در سمینار سراسری شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت کشور که در متل بانک کشاورزی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: کشور ما یک برنامه‌ریزی بلندمدت به نام سند چشم‌انداز 20 ساله داشته که بر اساس آن تابلوی پروژه کشور در سال 1404 ترسیم شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس چشم‌انداز، ایران باید در سال 1404 رتبه اول کشورهای منطقه را در حوزه اقتصادی، علمی و سایر حوزه‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در رابطه با این چشم‌انداز تاکنون 70مورد بیانات داشتند، افزود: می‌توانیم فرمایشات مقام معظم رهبری را در سه محور دسته‌بندی کنیم که محور اول برنامه بلندمدت کشور در حوزه اقتصاد است و محور دوم این برنامه، برنامه کارشناسی شده و پیش‌بینی شده است که کارشناسی دقیقی بر آن صورت گرفته و آرمان ما بر اساس مطالعات و برنامه‌های تدوین شده است.

احمدوند محور سوم این دسته‌بندی را اهداف چشم‌انداز دانست و گفت: این جایگاه قابل تحقق و دست‌یافتنی است و برای تحقق این جایگاه در حوزه اقتصادی مطالعه و بررسی صورت گرفته است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه گفت: اگر قرار باشد ما رتبه اول را در منطقه کسب کنیم لازم است تلاش و کوشش بیشتری کرده و با کارآیی بیشتر از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

احمدوند افزود: منابع و امکانات فیزیکی که در اختیار مسئولان کشور است افزایش نمی‌یابد آنچه افزایش می‌یابد کارآیی استفاده از منابع است.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی کشور با بیان اینکه کارآیی و بهره‌وری دو روش استفاده از منابع است که باید تغییر کند، گفت: بیش از 70 درصد منابع از بهره‌وری است.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های کلان اتخاذ شده بحث سهام عدالت است که شش دهک از جامعه این سهام را دریافت می‌کنند و این سیاست سیاستی بسیار مترقی از لحاظ اقتصادی و اجتماعی است.

احمدوند با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف کلان سهام عدالت توزیع ثروت و امکانات بین مردم است، گفت: توزیع متعادل ثروت و درآمد کشور، افزایش ثروت و ایجاد درآمد دائمی برای خانواده‌های نیازمند، تسریع در روند خصوصی‌سازی از طریق استفاده از روش‌های سالم‌تر و شفاف‌تر برای واگذاری سهام شرکت‌ها، متکی به خود کردن خانوار نیازمند و گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور از جمله مهم‌ترین اهداف کلان سهام عدالت است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی بیان داشت: در بحث خصوصی‌سازی شاید دولت کوچک شود اما در واقع هدف از این کار تقویت دولت است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 41 میلیون نفر به تعاونی برای دریافت سهام عدالت مراجعه کردند که از این میان حدود 40 میلیون و 500 هزار نفر در سازمان خصوصی تایید و به عنوان سهام‌دار نهایی در کشور ثبت شدند.

احمدوند با اعلام اینکه 2 میلیون و 132هزار نفر جزو مشمولان سهام عدالت در مازندران بودند، افزود: از این تعداد 2 میلیون و 32هزار نفر به شرکت تعاونی مراجعه کردند که یک میلیون و 937 نفر به عنوان سهام‌دار نهایی شناخته شدند و در حال حاضر پنج در‌صد سهام‌دار نهایی کشور استان مازندران است.

وی با بیان اینکه تاکنون آماری از سهام عدالت سال 90 و 91 به دست نیامده است، افزود: درباره سهام عدالت تا سال 1389 میزان سود مصوب جامعه 74 هزار میلیارد ریال، سود دریافتی از شرکت‌ها 47 هزار میلیارد ریال، میزان افزایش سرمایه شرکت‌ها 10 هزار میلیارد ریال و مانده مطالبات سود شرکت‌ها 16 هزار میلیارد ریال است.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
 
تاريخ : پنجشنبه یازدهم آبان 1391
دبیرکل اتاق تعاونی مرکزی:
41 میلیون ایرانی عضو ستادی سهام عدالت شدند

خبرگزاری فارس: دبیرکل اتاق تعاونی مرکزی گفت: تاکنون از مجموع 45 میلیون نفر متقاضی دریافت سهام عدالت 41 میلیون و 500 هزار نفر عضو ستادی سهام عدالت شهرستان‌ها شده‌اند.

خبرگزاری فارس: 41 میلیون ایرانی عضو ستادی سهام عدالت شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، داریوش پاک‌بین پیش از ظهر امروز در سمینار ملی شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت کشور که در متل بانک کشاورزی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه سهام عدالت با عنایت به اهداف و چشم‌اندازهایی که برایش تعریف شده است می‌تواند به محور چرخ توسعه‌ای و پویایی اقتصاد کشور بدل شود.‌

وی درباره به اجرایی درآمدن سهام عدالت در قالب شرکت‌های تعاونی اظهار داشت: بنا به تجارب حاصله، جذب مشارکت و ثبت نام، پالایش و ساماندهی شرکت‌های تعاونی در قالب سهام عدالت با اقبال بیشتری همراه بود ضمن آنکه تعاونی‌ها زمینه‌ساز و بستر توسعه عدالت اجتماعی به ویژه در حوزه اقتصاد محسوب می‌شوند.

پاک‌بین با بیان اینکه اقتصاد تعاونی رکن دوم اقتصاد ملی یعنی بعد از اقتصاد دولتی و قبل از اقتصاد خصوصی است، اظهار داشت: تعاونی‌های سهام عدالت نقش تاثیرگذاری در آتیه اقتصاد ملی ایران ایفا می‌کنند.

دبیرکل اتاق تعاونی مرکزی در پایان گفت: تاکنون از مجموع 45 میلیون نفر متقاضی دریافت سهام عدالت بیش از 41 میلیون و 500 هزار نفر عضو ستادی سهام عدالت شهرستان‌ها شده‌اند و این میسر با زحمات تمامی دست‌اندرکاران سهام عدالت بوجود آمد.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
رئیس سازمان اقتصاد و دارایی مازندران:
2 میلیون مازندرانی سهام عدالت گرفتند/ پرداخت 142 میلیارد تومان یارانه

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان اقتصاد و دارایی مازندران گفت: بیش از دو میلیون نفر در مازندران از سهام عدالت بهره مند شدند.

خبرگزاری فارس: 2 میلیون مازندرانی سهام عدالت گرفتند/ پرداخت 142 میلیارد تومان یارانه

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، محمود شعبان زاده ظهر امروز در سمینار سراسری شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت کشور با گرامیداشت ایام ولایت و امامت اظهار داشت: بر اساس اصل 44 قانون اساسی سهام عدالت در واقع توزیع ثروت است و برگه این سهام فقط یک بار توزیع شده و امکان مجدد آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ماهانه 142میلیارد تومان یارانه در مازندران پرداخت می‌شود، افزود: هدف از هدفمندسازی یارانه‌ها توزیع درآمد است این در حالی است که سهام عدالت توزیع ثروت را به همراه دارد.

رئیس سازمان اقتصاد و دارایی مازندران در ادامه گفت: توزیع درآمد یارانه‌ها بر اساس درآمدی است که دولت در برنامه و بودجه مصوب کرده اما سهام عدالت سرمایه‌ای است که یک بار اتفاق می‌افتد.

شعبان‌زاده با اعلام اینکه در مازندران بیش از دو میلیون و یکصد نفر از توزیع سهام عدالت بهره مند شدند، خاطرنشان کرد: برای اولین بار در مازندران طرح ملی فرهنگ سهامداری را توصیه کردیم و در این موضوع توانستیم بسیار موفق عمل کنیم.

رئیس سازمان اقتصاد و دارایی مازندران با بیان اینکه در فرهنگ‌سازی بیمه اقدامات خوبی صورت گرفت گفت: با همکاری بیمه دانا توانستیم فرهنگ بیمه را در بیشتر شهرهای مازندران رواج دهیم که از افتخارات ما در این امر است.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
 
تاريخ : چهارشنبه دهم آبان 1391

رئیس کل بیمه مرکزی ایران خبر داد

فعالیت 60 درصدی صنعت بیمه در کشورخبرگزاری فارس: فعالیت 60 درصدی صنعت بیمه در کشور

 رئیس بیمه مرکزی ایران گفت: در شش ماه نخست سال جاری فعالیت صنعت بیمه با رشد 60 درصدی همراه بود.

  سید محمد کریمی بعد از ظهر امروز در سمینار ملی شرکت‌های سرمایه‌گذاری عدالت کشور که در متل بانک کشاورزی برگزار شد با گرامیداشت ایام ولایت و امامت اظهار داشت: زیباترین اقدامی که جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب انجام داد بحث سهام عدالت است.

کریمی اهداف سهام عدالت را در توزیع ثروت و جلوگیری از تکثر سرمایه در دست عده ای دانست و خاطرنشان کرد: شاید مردم از نظر اقتصادی مشکل داشته باشند اما به دلیل عدالت نسبی در جامعه همچنان علاقمند به حکومت هستند.

رئیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه انحراف در بخش خصوصی بیشتر از بخش تعاونی است، افزود: بهترین روش اقتصاد، جامعه تعاونی است.

وی با اشاره به اینکه 42 میلیون سهام‌داران از دانشگاهیان هستند، گفت: با استفاده از افراد خبره در دانشگاه‌ها دانش فنی و علمی خود را بالا ببرید.

کریمی ادامه داد: ما صرف‌نظر از ذی‌نفع بودن، می‌خواهیم رقابت‌پذیری را در جامعه گسترش دهیم.

وی با اعلام اینکه صنعت بیمه سال گذشته نسبت به ما قبل خود 45 درصد رشد داشته است، افزود: در شش ماه نخست سال جاری نیز صنعت بیمه با رشد 60 درصدی همراه بود.

رئیس بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه بیمه مترادف پیام آرامش و اطمینان است، تصریح کرد: بیمه تکمیل‌کننده سرمایه‌گذاری‌ها و سهام عدالت است.

کریمی در پایان بیان کرد: در همه جای دنیا خسارت را بیمه پرداخت می‌کند و کسی دست به طرف دولت دراز نمی‌کند  بنابراین کار شما در آینده کار نو و جدیدی است که با آرامش و اطمینان مردم سروکار دارد.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
 
تاريخ : شنبه بیست و هفتم خرداد 1391
دبیر ستاد توزیع سهام عدالت مازندران:خبرگزاری فارس: سود سهام عدالت از سال 87 پرداخت نشده است
سود سهام عدالت از سال 87 پرداخت نشده است

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد توزیع سهام عدالت مازندران گفت: از سال 87 به بعد هیچگونه سود سهام عدالت پرداخت نشده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمود شعبان‌زاده بعدازظهر امروز در جلسه افتتاح و آغاز به کار شرکت خدمات بیمه‌ای سهام عدالت کشور ‌در سالن شماره یک استانداری مازندران اظهار داشت: سهام عدالت مازندران در نزد 56 شرکت است که سازمان خصوصی‌سازی معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه از سال 87 به بعد هیچگونه سود سهام عدالت پرداخت نشده است، افزود: قرار بود در سال 91، یک بار سود سهام پرداخت شود.

شعبان‌زاده با اشاره به اینکه سهامداران، دارای سهام باارزشی هستند، متذکر شد: چنانچه برگه‌های سهام عدالت به بورس برود، همه کارگزاران در این زمینه سود بیشتری دریافت می‌کنند و به نتایج مطلوب‌تری دست می‌یابند.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی مازندران تصریح کرد: تفکر سابق مدیران خصوصی‌سازی این بود که تعاونی‌های شهرستانی باید از دور خارج شوند اما امروز می‌بینیم که فعالیت خوبی در زمینه سهام عدالت دارند.

وی با بیان اینکه مازندران از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است، گفت: هر قدمی که در زمینه سهام عدالت برداشتیم در کشور برای نخستین بار بوده است.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
خانی به فارس خبر دادخبرگزاری فارس: سهام‌ عدالت بالاخره تعیین تکلیف شد/ورود سرمایه‌گذاری‌های استانی به فرابورس
سهام‌ عدالت بالاخره تعیین تکلیف شد/ورود سرمایه‌گذاری‌های استانی به فرابورس

خبرگزاری فارس:در حالی که ورود سهام عدالت به بازار سرمایه می‌رفت به مشکلی بغرنج تبدیل شود،مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل۴۴ از برنامه حضور چند شرکت سرمایه‌گذاری استانی در فرابورس و انجام تکلیف شورای عالی اصل۴۴ در ساماندهی سهام عدالت در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس موضوع سهام عدالت در حالی حدود 40 میلیون نفر از مردم کشور را در بر گرفته که وضعیت حضور 30 شرکت‌ سرمایه‌گذاری استانی در بازار سهام و تکمیل مشمولان این طرح و همچنین موضوع پرداخت اقساط و سود دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، مانع از تحقق کامل این طرح شده و با انتقاداتی از سوی کارشناسان و حتی مشمولان سهام عدالت روبه‌رو بوده است.

در این رابطه در حالی قرار بود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی طی سال های 89 و 90 بعد از آماده سازی در بورس یا فرابورس حضور داشته باشند که به دلیل وجود مشکلاتی در بورسی شدن 30 شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تاکنون چنین امکانی فراهم نشده تا با حضور این شرکت‌ها و آزادسازی بخشی از سهام امکان داد و ستد سهام دارندگان دهک‌‌های اول و دوم در بورس یا فراهم شود.

در این رابطه داود خانی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 در گفت‌وگو با فارس از ساماندهی سهام عدالت و فراهم کردن مقدمات حضور چند شرکت سرمایه‌گذاری استانی در فرابورس طی سال جاری خبر داد.

فارس:از قرار معلوم طی روزهای گذشته جلساتی برای تعیین و تکلیف سهام عدالت و مقدمات حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بازار سهام برگزار شده است.

خانی: بله. در حالی دو هفته گذشته و امروز دو جلسه در کمیسیون تخصصی شورای اصل 44 برگزار شده که در این جلسه ها بحث ساماندهی سهام عدالت از جهات مختلف و مشکلاتی مانند تکمیل شناسایی مشمولان و مسائل پذیرش 30 شرکت سرمایه‌‌گذاری استانی در فرابورس و همچنین امکان معاملات سهام آنها به همراه موضوعات گوناگون مطرح شده است. این جلسات در راستای تکلیف شورای عالی اصل 44 که سال گذشته با حضور رئیس جمهور برگزار شده بود، تشکیل شده تا موضوع ساماندهی سهام عدالت بررسی و نتایج به دست آمده به کمیسیون تخصصی اصل 44 ارائه شود تا در جلسه بعدی شورای عالی اصل 44 مطرح و تصمیماتی اتخاذ شود.

در این رابطه برخی از تصمیم‌گیری‌ها به عهده شورای عالی اصل 44 خواهد بود،اما این شورا به نهادها و ارگانهای مرتبط هم ممکن است نکاتی را اعلام کنند،مثلاً از فرابورس و سازمان خصوصی‌سازی بخواهد وظایف خود را احصا کنند.

فارس:‌ در این جلسه‌ها چه گروه‌های حضور دارند؟

خانی: نمایندگان کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به همراه نمایندگان شرکت‌های تعاونی و مسئولان فرابورس و سازمان خصوصی سازی در این جلسه حاضرند تا ضمن بررسی مسائل و مشکلات موجود راه کارهای لازم را ارائه دهند.

فارس:‌ در رابطه با دریافت‌کنندگان سهام عدالت آمارهای متفاوتی وجود دارد، از نظر شما چه تعداد از مردم ایران مشمول دریافت سهام عدالت هستند؟

خانی:‌طبق آخرین آماری که از دریافت‌کنندگان و ثبت‌نام‌کنندگان سهام عدالت در تعاونی‌های شهرستان‌ها وجود دارد و سازمان خصوصی‌سازی تا آخر سال 89 اعلام کرده ، بیش از 40 میلیون نفر در تعاونی شهرستان‌ها ثبت‌نام کرده‌اند. این درحالی است که حدود یک تا دو میلیون نفر هم در سال گذشته و با فراخوان سازمان خصوصی ‌سازی دعوت شده و ثبت نام کرده اند که نتایج آن طی دو تا 3 ماه آینده مشخص می‌شود.

بنابراین تلقی ما براساس آمارهای ارائه شده توسط سازمان خصوصی‌سازی این است که حدود 42 میلیون نفر از مردم ایران مشمول دریافت سهام عدالت هستند.

فارس:‌ آیا در یک تا 2 میلیون نفر ثبت‌نام‌کنندگان سال گذشته، تاکسی‌داران و کارگران هم حضور دارند؟

خانی: هنوز جزئیات ثبت‌نام‌کنندگان مشخص نشده و این دو طیف از سوی سازمان خصوصی‌سازی اعلام خواهند شد.

فارس: مسئولان سازمان خصوصی‌سازی سال گذشته از پیشنهاد افزایش یک دهک دیگر به مشمولان سهام عدالت خبر داده‌اند، آیا از نظر شما چنین امکانی وجود دارد؟

خانی: چنین امکانی را خیلی دور و بعید می‌دانم که عملیاتی شود چون به قانون و تصویب آن در مجلس نیازمند است. از طرفی دیگر هم اگر سختگیرانه برخورد شود ممکن است عده‌ای از لزوم اخذ مجوز از مقام معظم رهبری سخن بگویند. بنابراین پیشنهاد سازمان خصوصی‌سازی باید با در نظر گرفتن واقعیت‌ها بررسی شود.

فارس: چرا به رغم اعلام قبلی مسئولان ، شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در سال‌های 89 و 90 وارد فرابورس نشدند؟

خانی:برای حضور این شرکت‌ها در بازار سهام آن هم طی مدت‌زمانی مشخص، قانونی نداریم ولی در آیین‌نامه اصل 44 آمده است، سازمان خصوصی‌سازی و بورس باید با هم همکاری کنند تا همه 30 شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت وارد بازار سهام شوند. در این میان دست دولت و سازمان خصوصی‌سازی نیست که این شرکت‌ها در مدت زمان معینی وارد بازار شوند.

فارس: ولی طبق قانون برنامه پنجم توسعه همه شرکت‌های سهامی عام باید نزد سازمان بورس به ثبت برسند.

خانی: بله. طبق ماده 100 قانون برنامه پنجم توسعه که در آن به آزادسازی سهام و اعمال تخصیص ‌ها حکم شده چنین موردی وجود دارد اما برای حضور در بازار سهام شرکت‌های استانی زمانی تعیین نشده است. این در حالی است که از جمله مباحث مطرح در کمیسیون فرعی و اصلی اصل 44 و همچنین جلسات اخیر، حضور تدریجی این شرکت‌ها در بازار سهام است.

بنابراین امیدوارم اگر مشکل حقوقی خاصی وجود نداشته باشد طی سال‌جاری چند شرکت سرمایه‌گذاری استانی وارد بازار شوند.

فارس:‌ آیا همه 30 شرکت‌ سرمایه گذاری استانی در بورس پذیرفته خواهند شد یا برخی دیگر در فرابورس حاضر خواهند بود؟

خانی: طبق اطلاعات واصله و اظهارات مقامات مسئول همه 30 شرکت استانی در فرابورس پذیرفته شده و حضور خواهند داشت.

فارس:‌ یکی از مشکلات پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس موضوع اقساط پرداختی و سود دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر است. در این رابطه آیا بررسی‌هایی انجام شده است؟

خانی:‌ پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در فرابورس ارتباطی با اقساط و سود سهام ندارد بلکه خود شرکت‌ها باید تلاش کنند تا با ارائه صورت‌های مالی و برگزاری مجمع مقدمات پذیرش در بازار سهام را فراهم کنند.

در این رابطه تا جایی که می‌دانم حدود 17 شرکت استانی نزد سازمان بورس ثبت شده‌اند و 9 شرکت دیگر هم در شرف ثبت هستند تا بعد از انجام مراحل لازم و بررسی مباحث آن در سازمان خصوصی‌سازی و همچنین ارائه درخواست‌ها، مقدمات حضور شرکت‌ها در فرابورس فراهم شود.

گفت وگو از علی رضایی زادهارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
در حضور احمدی‌نژاد اتخاذ شد
5 تصمیم مهم شورای اصل 44/"شبه دولتی"ها "شبه‌خصوصی" شدندخبرگزاری فارس: 5 تصمیم مهم شورای اصل 44/"شبه دولتی"ها "شبه‌خصوصی" شدند

خبرگزاری فارس: شورای عالی اصل 44 قانون اساسی در جلسه ای با حضور رئیس جمهور پنج تصمیم مهم درباره واگذاری شرکتها، شرکتهای شبه خصوصی، سود سهام عدالت، عدم دستیابی به سهم 25درصدی بخش تعاون و وظیفه قیمتگذاری شورای رقابت اتخاذ کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی روز چهارشنبه با حضور احمدی نژاد و اعضای شورا در دفتر رئیس جمهور تشکیل شد و دستورات جلسه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

دبیرخانه شورا گزارشی از اهم اقدامات خود و پیگیری های به عمل آمده را ارائه نمود و از جمله نتایج حاصل از بررسی و محاسبه شاخص های نظارتی و پایش حسن اجرای اصل 44 قانو ن اساسی مطرح شد و در برخی شاخص های مزبور نتایج قابل قبولی از آن گزارش شده است ، همچنین در این گزارش بر همکاری بیشتر دستگاههای اجرایی و نهادهای مربوطه برای ارائه مستمر اطلاعات و گزارشات مورد درخواست و تعامل مناسبتر با وزارت امور اقتصادی و دارایی به خصوص پیگیری مصوبات شورای عالی تاکید شد .

 در این جلسه رئیس سازمان خصوصی سازی از عملکرد این سازمان در مورد واگذاری شرکت ها در سال 1390 و مقایسه آن با دوره های گذشته گزارشی را ارائه کرد.

 نوری بروجردی در ادامه گفت:از ابتدای سال  1390 تا کنون بالغ بر 181 هزار میلیارد ریال قیمت گذاری بنگاه ها صورت پذیرفته است که نسبت به مبلغ 122 هزار میلیارد ریال در سال 1381 از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده است .

 وی گفت : تمامی تعهدات بودجه ای سازمان خصوصی سازی در قانون بودجه سال جاری که در سنوات گذشته دستیابی به چنین امری محقق نشده بود از طریق واگذاری تعداد زیادی از شرکت ها انجام گرفت .

 رییس سازمان خصوصی سازی افزود: اقدامات این سازمان در مورد رد دیون و تهاتر بدهی های دولت مطرح و اعضاء از اجرای این سیاست برای کاهش بدهی های دولت استقبال و آن را اقدامی مثبت ارزیابی نموده و بر تداوم این روش در بودجه سال 1391 نیز تاکید کردند و مقرر شد سازمان خصوصی سازی از این ظرفیت قوانین بودجه استفاده کامل نمایند.

 براساس این گزارش، مقرر شد آمار واگذاری بنگاه ها به بخش خصوصی به نحوی باشد که اطلاعات واگذاری بخش خصوصی واقعی و بخش شبه خصوصی حتی المکان تفکیک و ارائه شود و دبیرخانه نیز در قالب جلسات کمیسیون تخصصی شورا ، امکان قانونی کردن تعریفی از برخی نهاد های شبه خصوصی را بررسی و به جلسه بعدی گزارش نماید.

 در این جلسه گزارشی از میزان پیشرفت اجرای طرح سهام عدالت ارائه و مقرر شد سود سهام شرکت های واگذار شده به طرح سهام عدالت که طی 8 ماه مهلت قانونی برای توزیع آن منقضی شده است و به حساب خزانه دولت بابت اقساط سهامداران واریز نشده با الزام و پیگیری سازمان خصوصی سازی وصول شود و در غیر این صورت نحوه محاسبه سود برای آن با احتساب انباشت نزد شرکتها در جلسه بعدی مطرح شود و فرآیند و نحوه آزاد سازی سهام عدالت و مدیریت اقشار سهامداران هم بررسی و پیشنهادات لازم در جلسه بعدی در دستور کار قرار گیرد.

 شورا همچنین با توجه به عدم دستیابی مناسب به شاخص های کلان توسعه بخش تعاون، برای دستیابی به سهم 25 درصد از اقتصاد ملی ، مقرر نمود راهکارهای لازم برای شکوفایی بخش تعاون در جسه آتی مورد بررسی قرار گیرد.

 در ادامه جلسه ، رئیس شورای رقابت گزارشی از روند اقدامات این شورا و مرکز ملی رقابت به همراه مشکلات و دستاوردهای خوب آن ارائه کرد و اعضا ضمن  اطلاع از اقدامات مناسب شورای رقابت از جمله برگزاری 100 جلسه و اقدامات گسترده کارشناسی و بررسی بازارهای مختلف کا لا و خدمات، برای تمرکز در بررسی آنها، مقرر نمود کارگروهی مرکب از شورای رقابت ، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزیر دادگستری نسبت به بررسی مداخلات وظایف قانونی شورا و برخی نهاد های دیگر موازی ، مسئول تعیین قیمت کالا و خدمات در کشور اقدام و در صورت لزوم لایحه قانونی رفع وظایف موازی آنها را تهیه و به دولت یا شورا ارائه کنند.

 در خاتمه این جلسه ریاست محترم جمهور ضمن ارزیابی مثبت گزارشات ارائه شده ، مراتب تشکر خود و اعضای شورا را از اقدامات مناسب دبیر خانه و سایر دستگا ها از جمله سازمان خصوصی سازی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و شورای رقابت ابراز و افزود : واگذاری ها مباحث مقدماتی است که باید در کنار آن به اهداف کلان و کیفی اجرای قانون اصل 44 هم توجه شود .

 همچنین مقرر گردید گزارشات عملکردی مناسب در این جلسه شورا به سایر نهادهای نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور ، مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام ارئه شود و وزارت امور اقتصادی و دارایی این اقدامات جامع و مناسب را در جلسات مجمع تشخیص هم ارائه نماید.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
یک کارشناس در گفت و گو با فارس:
نداشتن متولی واحد "سهام عدالت" را به چالش کشیده است

خبرگزاری فارس: یک کارشناس بازار سرمایه مشکل سهام عدالت را نحوه آزاد سازی سهام عدالت دانست و گفت: این مشکل در پی نبود یک متولی واحد برای این عرضه ها به وجود آمده و راهکار آن تعریف دوباره نقش متولی از سوی قانون گذار است.

خبرگزاری فارس: نداشتن متولی واحد "سهام عدالت" را به چالش کشیده است

حمید فرمانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی در حال حاضر سود عایدی شرکت هایی که سهام آن ها به عنوان سهام عدالت عرضه شده را به عنوان بدهی اقساط سهام دریافت می کند، اما پس از دریافت سود خبری از آزاد سازی سهام نیست و سهامداران هم مجاز به معامله سهام خود نیستند.

وی مشکل سهام عدالت را نحوه آزادسازی سهام عدالت دانست و ادامه داد: این مشکل در پی نبود یک متولی واحد برای این عرضه ها به وجود آمده است. راهکار این موضوع، تعریف دوباره نقش متولی از سوی قانون گذار است.

معاون سرمایه گذاری شرکت گنجینه آتیه با بیان اینکه حل این مشکلات را می توان در مجلس بعدی دنبال کرد افزود: موضوع جدی تری که در این واگذاری ها می توان دنبال کرد،تامین هزینه های دفاتر شرکت های تعاونی در شهرستان هاست،چرا که اکثر معضلات واگذاری بر دوش این شرکت ها بوده اما این شرکت های تعاونی در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند.

فرمانی در مورد روند اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی هم گفت: سازمان خصوصی‌سازی تاکنون در مورد ادامه فرآیند خصوصی سازی شرکت هایی که قرار است سهامشان خارج از بورس عرضه شود، اطلاعاتی منتشر نکرده و شفاف سازی در این زمینه انجام نداده است. اگر اطلاعات دقیق در این زمینه در اختیار شرکت ها، علاقه مندان و سرمایه گذاران قرار گیرد، شرکت ها به راحتی می توانند اعمال مدیریت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از آثار منفی واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی از طریق روش‌های معمول و متداول توزیع ناعادلانه ثروت است، خاطر نشان کرد: در روش‌های متداول خصوصی‌سازی، معمولا سهام یا دارایی شرکت‌های دولتی فقط به بخشی از مردم منتقل می‌شود.

فرمانی در تشریح راه‌حل‌های خصوصی سازی انبوه ادامه داد: یکی از راه حل‌ها، اجرای خصوصی‌سازی انبوه برای جلوگیری از ایجاد شکاف درآمد میان اقشار مختلف جامعه و کمک به توزیع عادلانه‌تر ثروت است. در صورت اجرای صحیح این طرح، ضمن افزایش برابری فرصت‌ها از طریق برابری در مالکیت، زمینه دستیابی به عدالت اجتماعی همراه با توسعه اقتصادی و بهینه کردن اندازه دولت فراهم می شود.

وی در خاتمه گفت: در این روش می‌توان به سرعت و با سهولت بیشتری نسبت به سایر روش‌های خصوصی‌سازی تعداد زیادی از بنگاه‌های دولتی که برخی از آنها برای سرمایه‌گذاران جاذبه‌ای ندارد را واگذار کرد.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

برگزاری مجمع عمومی عادی بطورفوق العاده شرکت سرمایه گذاری عدالت استان مازندران

مجمع عمومی عادی بطورفوق العاده شرکت سرمایه گذاری عدالت استان مازندران درمورخ ۲۹/۱۱/۹۰ درمکان شرکت سرمایه گذاری عدالت استان مازندران باحضورنمایندگان شرکتهای تعاونی عدالت شهرستانی وهمچنین باحضورآقای شعبانزاده ریاست سازمان اموراقتصادی ودارائی ودبیرستادتوزیع سهام عدالت استان بعنوان مهمان وناظرویژه تشکیل گردید.

درمجمع فوق گزارش هیئت مدیره و بازرس درخصوص صورتهای مالی، سال مالی منتهی به پایان شهریورماه سال ۱۳۹۰ارائه وبه تصویب مجمع رسید وهمچنین نسبت به انتخاب بازرس جدیدبرای سال مالی ۹۰-۹۱اقدام گردید.

مجمع دربندپایانی دستورکارنسبت به انتخابات هیئت مدیره جدیداقدام نموده که دراین انتخابات نماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان نور( آقای بهزادکلوانی مدیرعامل شرکت) به عنوان یکی ازپنج نفرعضواصلی هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری عدالت استان مازندران مجدداْ انتخاب گردیدند.

اعضای اصلی هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری عدالت استان مازندران:نماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان نور(آقای بهزادکلوانی نیتلی)،نماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان سوادکوه(آقای منصوراحمدی کلاریجانی)،نماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان آمل(آقای عسگرتوکلی واسکس)،نماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان بابلسر(آقای عبدالرضاآقابزرگ نژادخشکرودی) ونماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان محمودآباد(آقای بهروزجعفری)

اعضای علی البدل هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری : نماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان بهشهر(آقای ابوالحسن صیامیان گرجی)ونماینده شرکت تعاونی عدالت شهرستان نکا(آقای سیدمرتضی محسنی)ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
صبح امروز در صحن علنی مجلس
گزارش عملکرد ۸ وزارتخانه در اجرای اصل ۴۴ قرائت شد

خبرگزاری فارس: گزارش بررسی عملکرد اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ در سال ۸۹ و سه ماهه اول سال ۹۰ توسط ۸ وزارتخانه، صبح امروز در صحن علنی مجلس قرائت شد.

خبرگزاری فارس: گزارش عملکرد ۸ وزارتخانه در اجرای اصل ۴۴ قرائت شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گزارش کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد بررسی عملکرد اجرای اصل ۴۴ در سال ۸۹ و سه ماهه اول سال ۹۰ صبح امروز چهارشنبه در جلسه علنی مجلس قرائت شد.
 در این گزارش عملکرد وزارتخانه‌های نیرو، بازرگانی، جهاد کشاورزی، راه و ترابری، صنایع و معادن، نفت، ارتباطات و فناوری و تعاون در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ بررسی شده است. 
در بخشی از این گزارش آمده است که تا قبل از ابلاغ سیاست‌های کلی اصل ۴۴ یعنی سال ۷۰ الی سال ۸۴ مجموعا ۲۷هزار و ۱۵۵ ریال از سهام شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار شده که در واقع این رقم حدود سه درصد از واگذاری انجام شده در طی دوره سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۹۰ را شامل می‌شود.
 کمیسیون اصل ۴۴ در این گزارش تأکید کرده است که حدود ۹۷ درصد واگذاری‌های انجام شده در طی سال‌های پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اصل ۴۴ بوده است؛ در مجموع طی سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۹۰ معادل ۸۷۹ هزار و ۹۰ میلیارد ریال از سهام دولت واگذار شده است که ۳۹درصد آن در قالب طرح توزیع سهام عدالت، ۲۴.5 درصد آن بابت رد دیون دولت و ۳۶.5 درصد آن نیز در قالب واگذاری به بخش خصوصی بوده است.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
لاريجاني :
سهام عدالت از اهداف اصلي‌اش دور شده است
 رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين‌كه سهام عدالت از اهداف اصلي خود دور شده است، گفت: اعضاي كميسيون ويژه نظارت و پيگيري اصل ۴۴ قانون اساسي بايد سريعاً ايرادها را در اين زمينه برطرف كنند.

به گزارش خانه ملت، علي لاريجاني بعدازظهر روز يكشنبه در ديدار با جمعي از مديران شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و اتحاديه‌هاي سهام عدالت كشور با بيان اين‌كه سهام عدالت از اهداف اصلي خود دور شده است، گفت: بايد وضعيت دولتي و خصوصي بودن شركت‌هاي سرمايه‌گذاري سهام عدالت مشخص شود.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي افزود: فلسفه اصلي شركت‌هاي سرمايه‌گذاري سهام عدالت، سهامي عام است و بايد شكل سهام اين شركت‌ها مشخص شود.

وي ادامه داد: شركت‌هاي سرمايه‌گذاري سهام عدالت بايد سهم مردم شوند و بايد از دولتي شدن اين شركت‌ها جلوگيري كرد.

لاريجاني با بيان اين‌كه سود سهام عدالت بايد براساس نظام و سيستم مشخص باشد، گفت: نبايد سود سهام عدالت به شكلي باشد كه مردم از آن مأيوس شوند.

رييس فراكسيون اصولگرايان مجلس با بيان اين‌كه نحوه فعاليت شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و سهام عدالت بايد مجدداً بررسي شود، تصريح كرد: اعضاي كميسيون ويژه نظارت و پيگيري اصل ۴۴ قانون اساسي بايد سريعاً ايرادها را در اين زمينه برطرف كنند.

رييس مجلس شوراي اسلامي افزود: تغيير ماده‌اي از قانون برنامه پنجم توسعه بسيار سخت است و بايد راهكارهاي مناسب‌تري را براي برطرف كردن مشكل سهام عدالت بررسي كرد.
ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
امسال برنامه اي براي افزايش قيمت حامل هاي انرژي نداريم
وزير اقتصاد: سود سهام عدالت صرف پرداخت اقساط مالكيت مي‌شود
سخنگوي اقتصادي دولت گفت: دارندگان سهام عدالت از سود اين سهام محروم نشده‌اند، اما قرار است فعلا سود اين سهام به عنوان پرداخت اقساط مالكيت در نظر گرفته شده و توزيع نشود. اين در حالي است كه در فاصله سال‌هاي 87 تا خرداد 88 سود اين سهام به صورت نقدي به حساب دارندگان واريز شده، اما پس از آن قطع شد.

سيدشمس‌الدين حسيني، در گفت‌وگو با ايرنا با بيان اين كه در ابتدا افرادي كه سهام عدالت را دريافت مي‌كردند سود سهامشان را نيز مي‌گرفتند و اين مسير ادامه داشت، افزود: پس از ابلاغيه برنامه پنجم توسعه، سود سهام عدالت به جهت پرداخت اقساط مالكيت به مردم ارائه نمي‌شود.

وي در توضيح اين مطلب گفت: سهامداران در گذشته سود را دريافت و سپس اقساط آن را پرداخت مي‌كردند، اما هم‌اكنون ابتدا اقساط مالكيت پرداخت مي‌شود و سپس سود توزيع مي‌شود.حسيني گفت: سهامداران از زمان سهامداري از حقوق مربوط بهره‌مند مي‌شوند.

وزير امور اقتصادي و دارايي با بيان اين كه، اصولي در قالب سياست‌هاي كلي در پايان دولت هشتم تدوين و آيين‌نامه توزيع ثروت نيز تصويب شد، اظهار كرد: در دولت نهم نيز با توجه به گرايش‌هايي كه رئيس‌جمهور و دولت درخصوص اجراي سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي، توزيع ثروت و مشاركت حداكثر مردم داشتند، توزيع سهام عدالت در دستور كار قرار گرفت و در ابتدا توزيع سهام عدالت در دهك‌هاي پايين انجام شد.

برنامه‌اي براي افزايش قيمت كالاها نداريم

وزير اقتصاد درباره افزايش قيمت كالاهاي يارانه‌اي در سال‌جاري گفت: برنامه‌اي براي افزايش قيمت كالاهاي يارانه‌اي مانند آب، برق، گاز، نفت و غيره در سال‌جاري وجود ندارد.

حسيني درباره وضعيت درآمدهاي دولت در سال‌جاري و احتمال كسري بودجه در صورت افزايش نيافتن قيمت اين كالاها به ميزان پيش‌بيني شده 54 هزار ميليارد تومان گفت: تا به حال با استفاده از تخصيص مناسب، موفق شده‌ايم جلوي كسري بودجه را بگيريم و پرداخت‌ها متناسب با درآمدها انجام خواهد شد.وزير امور اقتصادي و دارايي در مورد وضعيت چند نرخي ارز گفت: تعدد نرخ ارز و وجود فاصله بين نرخ ارز رسمي و بازار قابل پذيرش نيست و بايد به بانك مركزي فرصت دهيم كه تعدد نرخ ارز را از بين ببرد. تعدد نرخ ارز دغدغه دولت هم هست اما مسوول تنظيم بازار ارز بانك مركزي است و شما هم كه قطعا طرفدار استقلال بانك مركزي هستيد ما اين دغدغه را انتقال داده‌ايم، اما بايد به بانك مركزي فرصت داد تا تعدد نرخ ارز و فاصله قيمتي را از بين ببرد.

وي ادامه داد: مسوولان بانك مركزي معتقدند بخشي از تقاضاي ارزي كاذب است و به نيازهاي واقعي با نرخ پايه و مرجع پاسخ داده مي‌شود.حسيني از بررسي وضعيت نرخ ارز در شوراي پول و اعتبار خبر داد.

حسيني درباره تعيين معاون بانك و بيمه وزارت امور اقتصادي و دارايي گفت: با چند نفر صحبت كرده‌ايم كه اين افراد به دليل مشغله كاري تمايلي به پذيرش اين مسووليت ندارند. با اين حال معاون بانك و بيمه بزودي معرفي مي‌شود.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

سبد 100 میلیارد دلاری سهام عدالت در راه فرابورس

سبد 100 میلیارد دلاری سهام عدالت در راه فرابورس
بورس > اخبار‌ بورس  - گروه بورس:
محمدجواد شیخ عضو هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر ارزش سبد سهام عدالت به بیش از 100 هزار میلیارد تومان معادل100 میلیارد دلار رسیده است، از آغاز مراحل ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به فرابورس خبر داد.

به گزارش همشهری، از 2 سال پیش 30 شرکت سرمایه‌گذاری استانی در کشور فعال شدند که وظیفه مدیریت سهام عدالت واگذارشده به مردم را برعهده دارند. در حال حاضر 39 میلیون نفر در این 30 شرکت سرمایه‌گذاری سهامدار هستند و تا پایان برنامه واگذاری سهام عدالت این تعداد به 45میلیون نفر خواهد رسید. بر این اساس با توجه به آنکه به هر نفر یک میلیون تومان سهام عدالت اختصاص پیدا می‌کند در حال حاضر 39 هزار میلیارد تومان سهام عدالت به اقشار مختلف مردم واگذار شده است. اما تازه‌ترین اطلاعات نشان می‌دهد که ارزش روز سهام واگذار شده به مردم جهش باورنکردنی داشته و این میزان در حال حاضر به بیش از 100 هزار میلیارد تومان رسیده است.

این به معنای آن است که ارزش سهام هر سهامدار با توجه به افزایش قیمت سهام شرکت‌های حاضر در سبد2.5برابر رشد کرده است و کسانی که به‌صورت غیرقانونی در حال فروش سهام خود در قالب وکالت‌های دفتری و محضری هستند به‌طور حتم زیان خواهند کرد. قرار است براساس برنامه خصوصی‌سازی‌ کل 30‌شرکت سرمایه‌گذاری استانی وارد فرابورس شوند. با این حساب با ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به فرابورس ارزش بازار فرابورس ایران نیز به بیش از 120 میلیارد دلار خواهد رسید و حتی از بورس تهران نیز پیشی خواهد گرفت. بر همین اساس محمدجواد شیخ، عضو هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران در گفت‌وگو با همشهری از برنامه عرضه سهام این 30 شرکت در فرابورس خبر داد و گفت: پس از آنکه برنامه واگذاری سهام عدالت به 45 میلیون نفر تمام شد و ارزش این سبد به 45 هزار میلیارد تومان رسید، مجموع سرمایه سبد سهام عدالت به همین میزان یعنی 45 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت و پس از آن این شرکت‌ها آماده ورود به فرابورس خواهند شد.

سهامداران سهام عدالت بخوانند

عضو هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به افزایش قیمت سهام شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت ارزش روز این سبد افزایش یافته است گفت: بله، در حال حاضر ارزش روز سبد سهام عدالت به بیش از 100هزار میلیارد تومان رسیده است. عضو هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران همچنین در گفت‌وگو با بورس‌پرس درباره افزایش میزان دارایی سهامداران سهام عدالت گفت: ارزش کنونی سبد سهام عدالت2.5 برابر شده است. محمدجواد شیخ درباره جلوگیری از فعالیت افراد سودجو که با قیمت پایین در حال خرید سهام عدالت به‌صورت غیرقانونی هستند تصریح کرد: تا زمانی که این سهام به‌طور کلی وا‌گذار نشده و شرکت‌های مربوط به آن افزایش سرمایه قطعی نداده‌اند نمی‌توانند وارد فرابورس شوند تا با اختصاص یک تابلوی اختصاصی امکان خریدوفروش سهام عدالت فراهم شود. بنابراین امکان خرید و فروش سهام عدالت و جلوگیری از افراد سودجو فقط منوط به انجام این دو کار است.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت نور خبر داد:
تشکیل تیم والیبال نشسته بانوان معلول نورخبرگزاری فارس: تشکیل تیم والیبال نشسته بانوان معلول نور

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت نور از تشکیل تیم والیبال نشسته بانوان جانباز و معلول شهرستان نور به عنوان دومین تیم سطح این استان خبر داد.

 

بهزاد کلوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نور با اعلام خبر تشکیل دومین تیم والیبال نشسته جانبازان و معلولان بانوان استان توسط شرکت تعاونی سهام عدالت نور این امر را در راستای حمایت از جانبازان و معلولان شهرستان به ویژه بانوان این قشر اعلام کرد.
وی ابراز داشت: برخی از افراد معلول و جانباز به ویژه بانوان به دلیل معلولیت و کم توانی جسمی گاهی در انزوا هستند و نمی‌توانند خلاقیت‌ها و استعدادهای نهفته خود را بروز دهند و برخی از ما هم فکر می‌کنیم این قشر غیرفعال هستند.
مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت نور افزود: این موضوع ما را بر آن داشت تا به منظور حمایت از قشر معلول شهرستان به ویژه معلولان خانم شهرستان که در ورزش والیبال فعال بودند در شکل تیم والیبال نشسته ساماندهی و وارد عرصه شوند.
کلوانی تصریح کرد: این تیم دومین تیم والیبال نشسته استان است که بعد از شهرستان ساری و به مناسبت آغاز هفته سهام عدالت و هفته تربیت بدنی از امروز طی دیدار دوستانه با تیم والیبال نشسته(بانوان) هیئت جانبازان و معلولان شهرستان ساری رسما فعالیت خود را آغاز کرد.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت مازندران:
سود شرکت‌های سهام عدالت مازندران به ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسید

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت مازندران گفت: سود فعالیت‌های مربوط به سهام عدالت در مازندران که در بورس و غیربورس حضور دارند طی سال‌های ۸۷ و ۸۸ به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

خبرگزاری فارس: سود شرکت‌های سهام عدالت مازندران به 1700 میلیارد تومان رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، عسگر توکلی شب گذشته در جلسه نشست با مسئولان سهام عدالت استان مازندران، اظهار داشت: توسعه و رشد تعاونی‌ها از پنج درصد به 25 درصد با سهام عدالت محقق شده است.
وی عنوان کرد: حمایت‌های استاندار مازندران از زمان تصدی، باعث شده سهام عدالت مازندران زبانزد خاص و عام شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت مازندران یادآور شد: مازندران در زمان ثبت‌نام کارگران فصلی توانست رتبه یک در سطح کشور به لحاظ تعداد نفرات را کسب کند.
این مسئول در ادامه تصریح کرد: جوانان بیشترین مخاطبان طرح سهامداری هستند.
توکلی ادامه داد: هدف ما این است که فارغ‌التحصیلان مددجوی کمیته امداد با دریافت آموزش‌های لازم، بتوانند در طرح سهامداری حضور یابند.
وی خاطرنشان کرد: سود فعالیت‌های مربوط به سهام عدالت در مازندران که در بورس و غیر بورس حضور دارند طی سال‌های ۸۷  و ۸۸ به یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت مازندران با اشاره به اینکه برخی خانواده‌ها از ارزش سهام عدالت آگاه نیستند، اذعان داشت: برخی در مقابل دریافت ۳۰۰ هزار تومان، این سهام را واگذار می‌کنند.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:
دخالت فرمانداری تنکابن در سهام عدالت قانونی نیست

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، دخالت فرمانداری تنکابن در موضوع شرکت سهام عدالت را غیرقانونی عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: دخالت فرمانداری تنکابن در سهام عدالت قانونی نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، اسماعیل نیلچیان شب گذشته در جلسه نشست با مسئولان سهام عدالت استان مازندران، اظهار داشت: ورود شجاعانه دولت در اصل 44 که از اصول مغفول بود قابل تقدیر است که نمونه این اصل، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه برخی سهامداران ما نمی‌دانند که سهام کجا را در اختیار دارند، تصریح کرد: یک میلیون و 984 هزار نفر سهامدار تعاونی‌های سهام عدالت مازندران هستند.
وی با اشاره به اینکه سهامداران سودی که دریافت می‌کنند را به سرعت خرج می‌کنند، یادآور شد: اگر قرار است ارتقای فرهنگ سهامداری صورت گیرد باید سود سهام از طریق دیگر دوباره وارد چرخه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران خاطرنشان کرد: باید در این زمینه اعتمادسازی صورت گیرد تا این سود سهام به سرعت خرج نشود.
این مسئول در ادامه یادآور شد: تعاونی‌ها پل ارتباط با سهامداران هستند.
نیلچیان اضافه کرد: امیدواریم آنچه با عنوان شرکت سرمایه‌گذاری عدالت نامگذاری شد به صورت جزیره‌ای و بخشی‌نگری نباشد.
وی متذکر شد: انتظار بر این است تا سرمایه‌گذاری در سراسر استان به صورت یکسان انجام شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در پایان اذعان داشت: دخالت فرمانداری تنکابن در قضیه سهام عدالت قانونی نیست.ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور
 
تاريخ : چهارشنبه دوم شهریور 1390
جزئيات کامل پرونده واگذاري سهام عدالت
 سازمان خصوصی سازی اسامی 2 میلیون و 770 هزار نفر کارگر را برای واگذاری سهام عدالت به وزارت کار معرفی کرده است که در صورت تائید اسامی از سوی وزارت کار این افراد سهام خود را دریافت خواهند کرد.

واگذاری سهام عدالت به عنوان بخشی از برنامه های دولت در راستای عدالت محوری بخشی از سیاست های اصل 44 را شامل می شود، سهام عدالت در تعبیر جمهوری اسلامی ایران، واگذاری سهام شرکت های دولتی به بخش‌های مختلف مردم  است و بهره‌مندی اقشار ضعیف از بازتوزیع ثروت را مدنظر قرار داده است.

سازمان خصوصی سازی تاکنون در 19 مرحله اقدام به واگذاری سهام عدالت به گروه های مختلف کرده است، واگذاری سهام عدالت از سال 85 آغاز شده و تاکنون نیز ادامه داشته است.

براساس آخرین آمارهای دریافتی از سوی سازمان خصوصی سازی و گزارش ثبت نام شدگان مشمولین سهام عدالت، این سازمان از ابتدای اجرای واگذاری سهام عدالت یعنی از سال 85 تاکنون برای 44 میلیون و 800 هزار و 665 نفر دعوتنامه دریافت سهام عدالت ارسال کرده است.ادامه مطلب...
ارسال توسط روابط عمومی شرکت تعاونی سهام عدالت نور

اسلایدر

کد آمارگیر

حدیث

ابزار هدایت به بالای صفحه

تماس با ما

ابزار وبلاگ